יום שבת, דצמבר 01, 2012

לסדר את החיים (חוטים וכבלים)

גילוי נאות: אני לא בן אדם מסודר....אבל ,אם אני מסדרת אז אני מסדרת, זה נעשה ביסודיות רבה וכל דבר אמור להיות יעיל ובמקום.
הפעם החלטתי לחלוק אתכם כמה טיפים קטנים שיכולים לעזור קצת לסדר את החיים.
1. המצב הזה מוכר לכם?אחד הדברים המעצבנים ביותר בעיצוב ואירגון הבית זה כמות הכבלים שמפוזרים בבית (במיוחד בבית שיש בו מינימום שקעים ומקסימום מוצרי חשמל). לפעמים האיזור שמאחורי שולחן המחשב (מדפסת, מצלמה, מודם, וכו...) נראה כמו פצצת קשה לניטרול, בה כל הכבלים מסתבכים. לא רק שאי אפשר להבין איזה כבל שייך למה, אי אפשר לטאטא משם את כל האבק שעל הריצפה. כאילו זה לא מספיק, רואים את הבלאגן מכל מקום, גם מקדמת השולחן.
אחת הדרכים שמצאתי לסדר את כל הבלגן היא כדקלמן :
חומרים נדרשים: ווים קטנים ואזיקונים קטנים.
פרוצדורה: בהתחלה מבריגים ווים קטנים למקום פנימי מאחורי השולחן (אפשר גם בצד שולחן המחשב, כל מקום שיותר מוסתר). מפרקים את כל הכבלים, מגלגלים את החלק המשוחרר והמיותר על גב היד ותופסים את העיגול ע"י אזיקון קטן. האגדה מספרת שלפני שנים רבות, כלה נמדדה ביכולתה להתיר פקעת חוטים במהירות ויסודיות, כך שאם הצלחתן לשחרר את כל הכבלים, דעו שאת המבחן שלכן עברתן.
___________________________________________________________________
Proper Disclousure: I'm not the most ordered person on earth. However, when I start sorting things, I do it till I drop. I'm very thourough, and everything should have it's place and be neat and tidy. Today, I want to share a few of small tips that can help you put your house in order:
Familiar situation? One of the most annoying things when trying to organize your stuff is amount of the bloody cables snaking around on the floor (this is especially true if you have a home with too many appliances and too few sockects, as I do). You always end up looking for the cable you need, and as if that was not enough you can't sweep the floor underneath them. My method of sorting out the madness:
Required materials: small hooks and small cable-ties.
Procedure: First scerw the small hooks into a hidden area at the back or side of the computer table. Unplog all cables and roll them around the back of your hand. Fasten the roll using a cable-tie, then hang the spool on the hook using a second cable tie (see picture ). By the way, folk wisdom claims that brides were once judged by their ability to untangle a ball of yarn- so all of you ladies can feel a sense of accomplishment if you managed to untangle all these cable.
זהו! עכשיו רק נשאר לתלות את הסלילים של הכבלים על הווים שהברגנו מראש, עם אזיקון נוסף.יותר טוב, לא? ככה פתרנו את הבעיה מאחורי השולחן. אבל כאן הכבלים לא נגמרים (לפחות אצלי).
Better now, isn't it? we solved the problem aty the back of the table, but there are still more cables to sort out (at least in my case):2. מלפנים יש עוד כמה, כאלו שמשתמשים בהם על בסיס יום יומי, כמו כבל מצלמה וכבל לפלאפון . ואו, כמה פעמים דרסתי אותם עם גלגלי כיסא המחשב שלי וכמעט הרסתי אותם.
בשביל לסדר את העניין כאן צריך רק דבר אחד: קליפס קאנווס גדול (שלי 41 מ"מ)מחברים אותו על קצה השולחן ומשחילים את הכבלים השימושיים. כך הם תמיד תחת הידיים ולא צריכים לחפש אותם על הריצפה. חוץ מזה, קצת שידרגתי את המחברים ע"י וושי טייפ (סלוטייפ צבעוני -מנייר אורז). כך אני יכולה ישר לדעת איזה כבל שייך למה. למשל, אצלי כחול הוא לפלאפון ואדום לבבי למצלמה האהובה.
___________________________________________________________________
At the front there are a few more cables, those used on everyday basis, such as the phone and camera cables. I have ran over those countless times with my wheeled computer chair, almost destroying them in the process. To sort out this problem, all you needs is a large binder clips (mine was 41mm). Just clip it to the table edge, and shove the cable heads through the clips grips. This way, the cables are always available and you don’t have to look for them on the floor. I’ve also color-coded the cable connectors using some washi tape, this way I know which is which (camera-red hearts, cell-blue) just by looking.

3. ועוד טיפ אחרון. יצא לכם לקנות דיסק און קי ולגלות שהמכסה שלו בכלל לא מחובר לגוף המתקן? זה נכון שיש חברות שעושות לפעמים נעילה פנימית לתוך הגוף, אבל אם יש לכם זיכרון עם פקקון קטן שכאילו תוכנן לחנוק תינוקות, יש דרך מאוד פשוטה למנוע את זה. פשוט מחוררים חור בתוך המכסה (אפשר לעשות את זה ע"י מחט מחוממת על האש), משחילים חוט חזק לחור, ומחברים אותו לגוף הראשי של הזיכרון הנייד.
אנא שימו לב לא לחבר חוט קצר מדי, אחרת שלא תוכלו לסגור אותו.
___________________________________________________________________
One last tip for those of you who bought a disc-on-key memory stick only to find out that the cap is not connected to the body. I swear these caps were invented to smother babies that accidently swallow them, but this can be easily remedied. Just poke a hole in the cap using a heated needle, and tie the cap (through the hole) to the body using a strong cord. Don’t use a too short a cord, else you won’t be able to close the cap.
יש עוד לא מעט דרכים לסדר את הכבלים, צירפתי לכאן כמה קישורים לדברים מעניינים שמצאתי ברשת:
There are many other interesting methods of sorting cables. Here are a few links I found:


1  |  2  |  3  |  4

מקווה שלמישהו זה נתן השראה לסדר קצת את הבלגן. לי בטוח. עכשיו הזמן לעבור לסידורים אחרים-
אם יש לכם עוד רעיונות לסידור מהיר וזול אני אשמח לשמוע ולקבל טיפים.
___________________________________________________________________
Hope it inspired you to get of your butt and sort the mess. Sure did inspire me. Onwards! I’ll try and sort the other messes in my home. If you have any other ideas for fast and cheap methods of sorting, I’d love a few tips and pointers.

סידור נעים.

7 תגובות:

 1. וואו, קודם כל הנייר דבק הצבעוניים פשוט מהממים, הרעיון של גלילי נייר טואלט מבריק, בהחלט עושה חשק לנבור מאחורי השולחן ולעשות סדר בבלגן

  השבמחק
 2. יותר מכל אהבת יאת הצילומים, נהדר!
  ראיתי באיקאה צינורות חלולים שאמרים להכיל את החוטים באופן מסודר - לא נראה לי פשוט לאגד את כולם בתוך הצינור אז גילגתי.

  הרעיון של חיבור המכסה לדיסק און קי מעולה - רק שאני מוכרה לאלה של סאן דיסק שמגיעים בלי :)

  ולמה יש לך אימות מילים? אוף מעצבן!

  השבמחק
  תשובות
  1. אני מכירה את הצינורות האלו. להורים שלי יש. הם יותר מתאימים לכבלים שהולכים לכיוון אחד כמו מאחורי טלויזיה למשל. עצלי במחשב כל כבל הולך לכיוון אחר. חלק למחשב חלק למסך חלק למערכת סטריו. זה יותר מסובך לחבר אותם ביחד.

   כמו שאמרתי אלו שנסגרים הם מעולים גם, אבל עם נופלים על אחד עם מכסה אז זאת הדרך...

   אימות מילים?לא היה לי לפני זה . הורדתי עכשיו.

   וכמובן תודה :)

   מחק
 3. יש תופסני כבל, אפשר להזמין ב-EBAY ב-1.2$, מאד יעיל.
  http://www.ebay.com/itm/New-6Pcs-Fix-Clip-Routing-Organizer-Cord-Wire-PC-USB-Cables-Clamp-Runner-/261090819481?pt=US_Cable_Ties_Organizers&hash=item3cca39bd99

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה אני מכירה אותם. יש עוד הרבה סוגים יעודיים לצוכרי הסידור. כאן אלו הצעות שניתן לעשות ב5 דקות. במינימום השקעה :)
   אבל אין ספק שהתפסונים צבעוניים האלו מאוד חמודים
   תודה

   מחק
 4. מאוד אהבתי את קליפסים, נהדר

  השבמחק